info@estetikcerrahimerkezi.com

ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ MERKEZİ, GÖĞÜS ESTETİĞİ
OP DR GÖKHAN ÖZERDEM TEL: 0532 370 04 14

SİLİKON İLE MEME BÜYÜTME AMELİYAT FİYATLARI

Estetik cerrahi girişimleri dünyanın her tarafında benzer kriterlere göre belirlenmektedir. Tabi ki birçok diğer cerrahi işlemlere göre de daha pahalı olmaktadır. 

Ülkemizde ve birçok batılı ülkelerde de estetik amaçlı ameliyatları sosyal güvenlik kurumları karşılamaz. Bazı banka veya sigorta-finansal şirketler müşterilerine estetik ameliyatlara özel kredi verebilmektedir. Bir ara ülkemiz bir kaç bankası tüketici kredileri formlarında estetik ameliyat seçeneği de bulunmaktaydı. Şu anda estetik ameliyata özel ülkemizde her hangi bir kredi bizim bildiğimiz kadarıyla bulunmamaktadır. 

Maliyete olan etkileri ile şu kriterleri sayabiliriz:
-Doktorun kendine olan güveni, bu ameliyatı yapma sıklığı ve ekibi ile tecrübesi
-Doktorun estetik cerrahi üzerinde ek eğitimlerinin bulunması
-Doktorunuzun uzmanlık yanında Avrupa veya Türk Yeterlik Belgesine sahip olması 
-Ameliyatın yapıldığı şehir
-Ameliyatın yapılacağı hastane ve koşulları
-Ameliyat için kullanılacak standart materyaller
.Ameliyat süresi 
- Ameliyatta uygulanacak anestezi türü
-Kullanılacak silikonun markası, türü ( FDA onaylı olup olmadığı)
-Hastane kalış süresi
-Ameliyat öncesi ve sonrası size sunulacak ek hizmetler 

Yurt dışından gelecek hastaların alan-otel ulaşımları sıklıkla ameliyat yapacak ekip tarafından karşılanır. Bazen konaklama dahil masraflar da eklenebilir. Bugün özellikle yurt dışından gelen hastalarımız internet ortamında uçak ulaşımı ile beraber konaklamayı da paket olarak aldıklarından konaklamanın yerel olarak ekip tarafından ayarlanmasına gerek kalmamaktadır.
Bu ameliyatın tam teşekküllü ameliyathanesi olan hastane ortamında, steril şartlarda bu konuda tecrübe sahibi ekiplerce yapılması en uygun olanıdır.
Ülkemizde estetik ameliyat ücretlerini sanal veya medya yolu ile verilmesi yasak olduğundan tam maliyetleri burada verme imkanımız bulunmamaktadır.
Amerika Plastik Cerrahi derneği (http://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/breast-augmentation.html?sub=Breast+augmentation+cost#content ) resmi internet sayfasında 2013 yılı istatistiklerine göre ortalama meme büyütme ameliyatı maliyetini 3678 Dolar olarak bildirmiştir. Bu maliyete anestezi ve ameliyathane ve ona bağlı ek masraflar da eklenmemiştir. Eklendiği taktirde çok daha fazla olduğu görülecektir. 

Breast Procedures (Meme prosedürleri - http://www.breastprocedures.org/) internet sayfasında ise 2012 yılı istatistiklerine göre New York da bu maliyetin 7300 Dolar’a kadar çıktığı; Dallas gibi bölgelerde 6000 dolar civarında olduğu belirtilmiştir.

İngiltere'de ortalama maliyet Londra bölgesinde 5000-5500 GBP gibidir. Eski doğu bloğu ülkelerinde maliyet düşmekte ama bunun yanında hastane şartları, hekim tecrübesi de kayda değer şekilde ülkemize göre çok daha geride olduğu da görülmektedir.

Ülkemizde de Amerika’da kullanılan FDA onaylı kaliteli silikon protezler Plastik cerrahi uzmanları tarafından artık kullanılmaktadır. Kullanılacak protezin FDA onaylı olup olmadığını ve markasını mutlaka öğrenin ve mümkünse garanti belgesi ile sertifikasını, kurusunu almayı da unutmayın. 
 
Yine ülkemizde maliyetler Amerika ve Avrupa ortalama maliyetlerinin çok altındadır. Tam maliyet için doktorunuzla irtibata giriniz. Bunun yanında belirli bir ücretin aşağısında ameliyat maliyeti çıkartıldı ise biliniz ki bazı olması gerekli kriterler karşılanmamaktadır ve siz de risk alıyor olabilirsiniz. Ortalamanın yukarısındaki maliyetlerde ise siz otelcilik hizmeti mükemmel bir hastanede olacaksınız demektir. Bir meslektaşımın dediği gibi hastanenin granitlerine destek oluyorsunuzdur.   

Op Dr Gökhan Özerdem Estetik Plastik Cerrahi Antalya

Op Dr Gökhan Özerdem 
Antalya

+90 505 928 21 41 (Sadece mesaj ile)

Resimleriniz ile (her iki yandan ve önden çekilmiş olarak) direk doktorumuza mesaj ile danışabilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz ! Randevu için lütfen iletişim numalarımızdan asistanlarımıza ulaşınız.

ANNE ESTETİĞİ
FİYATLAR
https://www.estetikcerrahimerkezi.com


YouTube Kanalımızda Videolarımızı İzleyebilirsiniz. Lütfen Kanalımızı Takip Edin!

Hasta Yorumlarımız

TIKLA

Doktortakvimi 

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. Bu site Estalya Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi resmi sitesidir. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya irtibat telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'