info@estetikcerrahimerkezi.com

ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ MERKEZİ, GÖĞÜS ESTETİĞİ
OP DR GÖKHAN ÖZERDEM TEL: 0532 370 04 14

KOLTUK ALTINDAN MEME BÜYÜTME

Meme Büyütme ameliyatlarında, silikon protez için 3 temel giriş yeri vardır. Literatürde, göbek deliğinden konulması ile ilgili bir yöntem tanımlanmakla birlikte, bu yöntem uygulama ve sonuçlar açısından kayda değer değildir. Meme altı çizgisi, meme başı ve koltuk altı olmak üzere 3 ana giriş noktasından hangisinin kullanılacağı size ait özelliklere göre ve her birinin avantaj ve dezavantajları belirtilerek kararlaştırılır. Bu yöntemlerin herhangi birisinin diğerine göre belirgin bir üstünlüğü yoktur. 

Koltuk altı yönteminin başlıca avantajları meme üzerinde ameliyat kesi izinin olmamasıdır. Kesi izi koltuk altında kıvrım çizgisindedir. Zamanla kaybolur ve görülmesi de zordur. Kesinin lenfler üzerinde zararının olmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bunun yanında, koltuk altından silikon protez yerleştirme tekniğinde bazı kısıtlamalar da vardır. Öncelikle uygulamayı yapacak Plastik Cerrahi Uzmanının bu konuda deneyimli olması gereklidir. Protez şeklinin yuvarlak, düz yüzeyli yapıda olması şarttır. Hastanın isteği veya doktorun ameliyat planlamasına göre damla protez üzerinde karar kılındı ise meme ucundan veya meme altından yerleştirilmelidir. Koltuk altından yerleştirme olacak ise kesinlikle kas altı çalışılmalıdır. Kas üstüne protezin konulması düşünüldü ise bu koltuk altı yolu ile mümkün olmaz. 

Kullanılan protezin FDA (Amerika İlaç Dairesi) ve Sağlık Bakanlığı onaylı olması ameliyatın başarısı ve hasta sağlığı açısından da önemlidir. Ameliyat sonrası hastaların sertifikasını alması ve saklaması önerilmektedir. 

Doktor, hastası ile görüşmesinde kendi örnek resimlerini gösterecek ve muayene sonrası hastası ile beraber meme büyütme ameliyatı üzerinde protezin şekli, giriş yeri ve kas altı mı yoksa üstü mü olacağına karar verecektir. 

Tecrübemize dayanarak, bilimsel verilerin ışığında hareket etmekteyiz. Örneğin, meme kıvrımı yeterli veya sarkma sınırındaki hastalarda koltuk altı girişinde asimetri sonucu daha fazla görülebilmektedir. Bu gibi durumlarda meme altı ( bugün tam meme altı değil hafif dışa koltuk altına doğru kesi yaptığımızdan gizlenmesi artık daha kolaydır) girişi seçmekte ve önermekteyiz. Kesi izi ise meme kıvrımında saklı kalmakta ve karşıdan bakıldığında görülmemektedir.

Yinelemekte yarar gördüğüm diğer bir konu da, silikon protezlerin hastaların kendilerine verebileceği zararlar üzerinedir. Uzun bilimsel araştırmalardan sonra silikon protezler onay almışlardır. Bugün kullanılanlar artık son jenerasyon ürünlerdir.

Op Dr Gökhan Özerdem Estetik Plastik Cerrahi Antalya

Op Dr Gökhan Özerdem 
Antalya

+90 505 928 21 41 (Sadece mesaj ile)

Resimleriniz ile (her iki yandan ve önden çekilmiş olarak) direk doktorumuza mesaj ile danışabilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz ! Randevu için lütfen iletişim numalarımızdan asistanlarımıza ulaşınız.

ANNE ESTETİĞİ
FİYATLAR
https://www.estetikcerrahimerkezi.com


YouTube Kanalımızda Videolarımızı İzleyebilirsiniz. Lütfen Kanalımızı Takip Edin!

Hasta Yorumlarımız

TIKLA

Doktortakvimi 

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. Bu site Estalya Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi resmi sitesidir. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya irtibat telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'